Idea

Międzynarodowy obóz letni 2023 odbędzie się nad Jeziorem Bodeńskim w Schronisku młodzieżowym Martin-Buber-Jugendherberge w Überlingen.
Od piątku 11 sierpnia 2023 r. do środy 16 sierpnia 2023 r. dzieci z Francji, Polski i Niemiec będą mogły przeżyć wspólną przygodę oraz poznać kulturę i obyczaje rówieśników z innych krajów.

Obóz letni będzie spotkaniem młodych ludzi z trzech krajów będąc okazją do przekazania codziennej wiedzy i umiejętności i kształtowania życia w globalnej społeczności z innymi. Dzieci będą motywowane do angażowania się w wielokulturowy proces uczenia się bez przymusu poprzez wspólną zabawę, doświadczanie i odkrywanie.

To ważne spotkanie około 40 młodych ludzi z trzech krajów trwale promuje umiejętności międzykulturowe, pracę zespołową, kosmopolityzm i znajomość języków obcych oraz w szczególny sposób przyczynia się do zrozumienia idei demokracji w naszym świecie.

Celem spotkania jest wspólne doświadczanie i odkrywanie warunków kulturowych, wymiana pomysłów i refleksja nad historią oraz poszukiwanie podobieństw i kompromisów.

Grupa uczestników to 36 dzieci w wieku od 11 do 14 lat, które pochodzą z Francji (12), Niemiec (12) i Polski (12).

Spotkanie jest częściowo wspierane i promowane przez europejską i międzynarodową organizację młodzieżową OFAJ.


Opublikowano

in

by

Tags:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *